• Jaký výrobek zvolit?

Jaký výrobek zvolit?

JAKOU ZNAČKU?

Existuje spousta značek, které se prodávají na českém trhu. V neetablovaných e-shopech bez kamenných prodejen se často nachází zboží nejasného původu a stáří. Z tohoto důvodu nabízíme prioritně značky s českým původem nebo ty, u kterých jsme schopni garantovat servis.

Nejčastěji se jedná o MIELE, AEG, ELECTROLUX, BOSCH, SIEMENS, WHIRLPOOL, LORD, BEKO, SAMSUNG.


POZOR NA ZÁRUČNÍ SERVIS U "ŠEDÉHO" DOVOZU

Vyznat se na současném trhu v rozdílech značek je značně nesnadné. Jsme součástí Evropského trhu a spousta obchodníků vozí spotřebiče ze zahraničí. Stejně tak existuje spousta e-shopů tvářících se česky, ale po podrobnějším prostudování zjistíme, že se sídlo firmy nachází v jiné zemi Evropské unie. Často se jedná o Polsko, Slovensko a země bývalé Jugoslávie.

Vzhledem k zániku obchodního zákona a jeho náhradou občanským zákonem se změnila pravidla pro uplatňování záručních reklamací. Dle §616 odst. 1 a §622 odst. 1 je poskytovatelem výhradně prodávající organizace, nikoliv dovozce nebo výrobce, pokud nejsou sami prodávajícími. V praxi to znamená, že v případě záruční reklamace dokáže servis identifikovat původ zboží a může vás odkázat na vašeho prodejce. Pokud ten bude volit obstrukční přístup, tak vás může donutit k dovozu zboží do sídla firmy, která uvedla zboží na trh ( sídlo nemusí být v Česku! ).

Proto vám budeme nabízet značky s prokazatelně českým původem nebo ty , které mají zajištěné servis a jako prodejce dokážu zajistit nápravu v případě záruční reklamace.


"ŠEDÝ DOVOZ" RIZIKA

U zboží dovezeného ze zahraničí mohou vzniknout tyto situace:

  • Zboží při zapojení na vás "mluví" například polsky. Nelze nastavit češtinu ani angličtinu.
  • Zboží má stejné modelové označení, ale jinou výbavu. Často trouby nemají teleskopický výsuv nebo jehlu do masa apod.
  • Vzhledem k nedostatku servisních techniků a jejich věku ( velká část odchází do důchodu a schází nastupující generace ) existuje riziko, že přetížené servisy budou odmítat jakékoliv zboží bez českého původu jak v záruce, tak v pozáručním režimu.
  • Zboží z "šedého" dovozu často nemá český návod k obsluze.

U některých výrobků může dojít k rozdílům vzhledem k odlišným vlastnostem trhu. Například příkony indukčních desek, pokud jsou instalovány na 230V. 


STÁŘÍ MODELU

V naší firmě pravidelně obměňujeme expozice a zboží ze skladu vydáváme v rychlých termínech, abychom předcházeli situaci, kdy právo na uznání záruky nesouvisí pouze s termínem prodeje, ale kdy i prodejce ručí za prodej do šesti měsíců od data výroby. Značky si často vymezují smlouvou, že prodejce nebude prodávat zboží, které leželo někde půl roku na skladech.